Ալեքսանդր Գրոզև (Բուլղարիա)
Ավարտել է Մոսկվայի Կինեմատոգրաֆիայի պետական ինստիտուտը (ՎԳԻԿ): Որպես կինոքննադատ թղթակցում է տարբեր կինոահանդեսների, պարբերականների և թերթերի: Կինոդիստրիբյուցիա է դասավանդում Սոֆիայի թատրոնի և կինոյի ազգային ակադեմիայում և կինոյի պատմություն` Բլագոևգրադի Հարավ-արևելյան համալսարանում: Հեղինակել է կինոյի պատմությանը վերաբերող շատ գրքեր, այդ թվում` եռահատոր «Բուլղարական կինոյի պամությունը»: 1993-ին հիմնել է Վառնայի Love Is Folly ՄԿՓ-ը, որի գեղարվեստական ղեկավարն է: 2004-09 թթ. եղել է Բուլղարիայի ազգային կինոկենտրոնի գործադիր տնօրենը: Բուլղարիայի կինեմատոգրաֆիստների միության և FIPRESCI-ի Բուլղարիայի բաժանմունքի անդամ է: Ընդգրկվել է բազմաթիվ ազգային և միջազգային կինոփառատոների ժյուրիների կազմում:
Պաբլո Գարսիա Կոնդե (Իսպանիա)
Ծնվել է 1989-ին Սալամանկայում, ներկայումս ապրում է Բարսելոնում: Արվեստի պատմություն է ուսանել Սալամանկայում, ապա կինոգիտության մագիստրոսի կոչում ստացել Բարսելոնի Պոմպեու Ֆաբրա համալսարանում: Անկախ կինոքննադատ է և մշակութային մենեջեր, դասավանդում է Կատալոնիայի միջազգային համալսարանում: Որպես կինոքննադատ թղթակցել է Mundo Hispánico շվեյցարական հանդեսին, իսկ այժմ աշխատակցում է Transit: cine y otros desvíos իսպանական հանդեսին:
Դավիթ Մուրադյան (Հայաստան)
Ծնվել է 1951-ին, Երևանում։ 1973-in ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի բանասիրական ֆակուլտետը։ Կինոյի պատմություն և սցենարական վարպետություն է դասավանդում Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտում։ Բազմաթիվ հոդվածների, ինչպես նաև մի քանի կարճամետրաժ խաղարկային և վավերագրական ֆիլմերի սցենարի հեղինակ է: 1971-73 թթ աշխատել է Հայաստանի ազգային ռադիոյի գրական հաղորդումների խմբագրությունում, 1976-91 և 1997-2001 թթ.` «Հայֆիլմ» կինոստուդիայում` նախ որպես սցենարական-խմբագրական կոլեգիայի անդամ, ապա ստեղծագործական միավորման գլխավոր խմբագիր, տնօրենի տեղակալ գեղարվեստական ծրագրերի գծով։ 2003-ին նրա «Մեր հին դաշնամուրը» թատերախաղը արժանացել է Լևոն Շանթի անվան մրցանակին` որպես տարվա լավագույն պիես։ Մամուլում տպագրվում է 1969-ից։ Մուրադյանի առաջին գիրքը հրատարակվել է 1976-ին։ Հետագայում հեղինակել է ևս 8 գիրք։ Թարգմանվել է ռուսերեն, ուկրաիներեն, տաջիկերեն, վրացերեն, ռումիներեն, ֆրանսերեն, գերմաներեն, հունգարերեն և անգլերեն։ 1994-1996 և 2001-2008 թթ. եղել է Հայաստանի գրողների միության փոխնախագահ, 2008-2010 թթ.՝ ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալ։ 1993-ից Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի կինոգիտական, սցենարական կուրսերի ղեկավարն է, 2014-ից՝ այդ ինստիտուտի ռեկտորը։

Alexander Grozev (Bulgaria)
Graduate in Film Studies from the State Institute of Cinematography (VGIK) in Moscow. As film critic he contributes to various film magazines, review outlets and newspapers. Lecturer of Film Distribution at the National Academy for Teatre and Film, Sofia, Film History at the SouthWest University in Blagoevgrad. Autor of many books, ralated to history of film, uncluding The Cinema in Bulgaria in 3 volumes. Founder and artistic director of the Love Is Folly IFF in Varna (1993). Executive Director of the Bulgarian National Film Centre (2004-2009). Member of the Union of the Bulgarian Filmmakers and the Bulgarian section of FIPRESCI. Jury member at numerous national and international film festivals.
Pablo García Conde (Spain)
Born in Salamanca in 1989 and currently living in Barcelona. He graduated in Art History in Salamanca and finished a Master in Cinema Studies at Universitat Pompeu Fabra (Barcelona). He is a freelance film critic, cultural manager and a collaborator scholar at Universitat Internacional de Catalunya (Barcelona). As a film critic, he has written in the Swiss magazine Mundo Hispánico and is currently collaborating in the Spanish magazine Transit: cine y otros desvíos.
David Muradyan (Armenia)
David Muradyan was born in Yerevan in 1951. In 1973, հe graduated the Department of Philological Studies of Yerevan State University. He teaches Film History and Script Mastership courses in Yerevan State Institute of Theatre and Cinema. He is the author of a number of articles, as well as the scriptwriter of several short feature and documentary films. In 1971-73, he worked at the National Radio, in 1976-91 and 1997-2001 - in Hayfilm Studio as a member of script and editorial council, then as general editor, and deputy director of artistic programs. In 2003, his play, Our Old Piano, was awarded Levon Shant Prize as Best Play of the Year. He is published in the media since 1969. Muradyan’s first book was published in 1976; afterwards, he published another 8 books. His works were translated in Russian, Ukrainian, Tajik, Georgian, Romanian, French, German, Hungarian and English. In 1994-1996 and 2001-2008, he was the Deputy President of Armenia’s Union of Writers, in 2008-2010 - Deputy Minister of Culture of Armenia. From 1993 he is the director of Cineology and Scriptwriting Courses of Yerevan State Institute of Theatre and Cinema, from 2014 - the Rector of the same Institute.